Zapraszam do świata wyobraźni i przygód! Zakładka Poczytaj Mi to skarbnica wspaniałych historii, które zainspirują i rozbudzą wyobraźnię Twojego dziecka. Przenieście się razem z Alą i Karolkiem w świat magicznych opowieści.
"Rzepka" to zabawny wiersz Juliana Tuwima o współpracy. Opowiada o dziadku próbującym wyciągnąć ogromną rzepę z ogrodu. Kolejno dołączają do niego rodzina i zwierzęta. Rytmiczny tekst z powtórzeniami idealnie nadaje się do czytania dzieciom. Uczy wartości wspólnego wysiłku i bawi kolejne pokolenia młodych czytelników.
"Abecadło" to popularny wiersz Juliana Tuwima dla dzieci. Utwór w zabawny sposób przedstawia przygody liter alfabetu, które spadły z pieca i się potłukły. Każda litera ma swoją historię, np. "I" zgubiło kropkę, a "W" udaje "M". Wiersz ma wartość edukacyjną, ucząc dzieci alfabetu poprzez zabawę i interakcję.
Łamańce językowe to zabawne i trudne do wymówienia frazy, które ćwiczą dykcję i sprawność językową. Popularne wśród dzieci i dorosłych, stanowią doskonałe ćwiczenie logopedyczne. Zawierają powtarzające się dźwięki i trudne kombinacje słów. Najsłynniejsze to "Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie" czy "W czasie suszy szosa sucha". Łamańce bawią, uczą i
"Pomidor" Jana Brzechwy to zabawny wiersz dla dzieci, pełen humoru i życiowych lekcji. 🍅 Opowiada o niegrzecznym pomidorze, który przedrzeźnia ogrodniczkę. Kolorowe warzywa reagują na jego zachowanie, ucząc o konsekwencjach niewłaściwego postępowania. Rytmiczny i łatwy do zapamiętania, idealny do czytania na głos.
"Mucha" Jana Brzechwy to zabawny wiersz dla dzieci o owadzie, który chce być czysty, ale kąpie się we wszystkim oprócz wody. Utwór uczy, że najprostsze rozwiązania są często najlepsze. Rytmiczny i pełen humoru, idealnie nadaje się do czytania na głos. Wiersz bawi, jednocześnie przekazując wartościową lekcję o higienie i zdrowym rozsądku.
"WPADŁA BOMBA DO PIWNICY" Ta krótka rymowanka jest częścią popularnej dziecięcej wyliczanki. Często używana jest podczas zabaw na podwórku lub w przedszkolu do wybierania osób do gry lub ustalania kolejności. Jej rytmiczność i proste słowa sprawiają, że jest łatwa do zapamiętania i powtarzania przez dzieci.
"Kwoka" Jana Brzechwy to zabawny wiersz o kwoce, która chce uczyć innych dobrych manier, ale sama zachowuje się nieuprzejmie. Utwór w humorystyczny sposób pokazuje, że dobre wychowanie to nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny. Rytmiczny i pełen zabawnych sytuacji, idealnie nadaje się do czytania dzieciom.
"Kotek Puszek i Magiczne Liczby" to edukacyjna bajka dla dzieci, ucząca podstaw liczenia do pięciu. Opowiada o kotku, który znajduje kolorowe klocki z cyferkami. Poprzez zabawę i układanie klocków, Puszek uczy się liczyć. Bajka łączy naukę z rozrywką, wykorzystując kolory i proste czynności do wprowadzenia pojęć matematycznych.
"Okulary" (znany też jako "Pan Hilary") to humorystyczny wiersz Juliana Tuwima. Opowiada o roztargnionym mężczyźnie szukającym okularów, które ma na nosie. Rytmiczny i łatwy do zapamiętania, często używany w edukacji. Uczy dzieci spostrzegawczości i bawi absurdalną sytuacją. Wiersz pokazuje, że czasem rozwiązanie jest bliżej, niż myślimy.
Popularna dziecięca rymowanka o owocach wpadających do fartuszka. Występuje w dwóch wersjach: dłuższej, uczącej cierpliwości i dojrzewania, oraz krótszej, skupionej na niedojrzałej śliwce. Prosta, rytmiczna i łatwa do zapamiętania, często używana w przedszkolach i zabawach.
"Stonoga" to zabawny wiersz Jana Brzechwy o przygodach stonogi, która została zaproszona na pierogi. Utwór w humorystyczny sposób przedstawia trudności, jakie napotyka stonoga próbując uporządkować swoje liczne nogi. Rytmiczny i pełen absurdalnego humoru tekst doskonale nadaje się do czytania dzieciom.
"Słoń Trąbalski" to zabawny wiersz Juliana Tuwima o słoniu z kiepską pamięcią. Pełen humoru i gry słów, ukazuje perypetie tytułowego bohatera, który zapomina o spotkaniach, imionach dzieci, a nawet własnym. Wiersz bawi, uczy i pokazuje, jak ważna jest pamięć w codziennym życiu. Rytmiczny i pełen onomatopei, jest idealny do czytania dzieciom na głos.