Poczytaj mi

Tag:
JULIAN TUWIM

Zapraszam do świata wyobraźni i przygód! Zakładka Poczytaj Mi to skarbnica wspaniałych historii, które zainspirują i rozbudzą wyobraźnię Twojego dziecka. Przenieście się razem z Alą i Karolkiem w świat magicznych opowieści.

RZEPKA JULIAN TUWIM

"Rzepka" to zabawny wiersz Juliana Tuwima o współpracy. Opowiada o dziadku próbującym wyciągnąć ogromną rzepę z ogrodu. Kolejno dołączają do niego rodzina i zwierzęta. Rytmiczny tekst z powtórzeniami idealnie nadaje się do czytania dzieciom. Uczy wartości wspólnego wysiłku i bawi kolejne pokolenia młodych czytelników.

ABECADŁO JULIAN TUWIM

"Abecadło" to popularny wiersz Juliana Tuwima dla dzieci. Utwór w zabawny sposób przedstawia przygody liter alfabetu, które spadły z pieca i się potłukły. Każda litera ma swoją historię, np. "I" zgubiło kropkę, a "W" udaje "M". Wiersz ma wartość edukacyjną, ucząc dzieci alfabetu poprzez zabawę i interakcję.

PAN HILARY JULIAN TUWIM

"Okulary" (znany też jako "Pan Hilary") to humorystyczny wiersz Juliana Tuwima. Opowiada o roztargnionym mężczyźnie szukającym okularów, które ma na nosie. Rytmiczny i łatwy do zapamiętania, często używany w edukacji. Uczy dzieci spostrzegawczości i bawi absurdalną sytuacją. Wiersz pokazuje, że czasem rozwiązanie jest bliżej, niż myślimy.

SŁOŃ TRĄBALSKI Julian Tuwim

"Słoń Trąbalski" to zabawny wiersz Juliana Tuwima o słoniu z kiepską pamięcią. Pełen humoru i gry słów, ukazuje perypetie tytułowego bohatera, który zapomina o spotkaniach, imionach dzieci, a nawet własnym. Wiersz bawi, uczy i pokazuje, jak ważna jest pamięć w codziennym życiu. Rytmiczny i pełen onomatopei, jest idealny do czytania dzieciom na głos.

LOKOMOTYWA JULIAN TUWIM

Wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima to arcydzieło poezji dziecięcej, łączące w sobie elementy opisu, humoru i zabawy słowem. Poeta w mistrzowski sposób oddaje dźwięki i ruch potężnej maszyny, używając onomatopei i dynamicznych obrazów. Utwór ten, opublikowany w 1938 roku, wyraża zachwyt nad postępem technicznym i możliwościami ludzkiego umysłu.